Tematyka finansowa we wspólczesnej kinematografii.Nowy Cykl. - SaveCash Blog - SaveCash.pl-Promujemy ekonomiczny styl życia

Przejdź do treści

Menu główne:

Tematyka finansowa we wspólczesnej kinematografii.Nowy Cykl.

Opublikowany przez w ekonomia na co dzień ·
Tags: FilmRecenzjaCykl

fot.pixabay.com

Powracamy do naszego cyklu zwiazanego z tematyką finansową we współczesnej kinematografi.Dzisiaj poświęcimy czas na kolejny ciekawy film ukazujący temat kapitału w innym ujęciu niż to miało miejsce w przypadku dusigrosza.Film który będziemy dzisiaj polecać nosi nazwę Wall Street: Pieniądz nie śpi autorstwa Olivera Stone"a.


Film ten ukazuje obraz ludzkiej chciwości oraz zawirowań na rynkach giełdowych które są po dziś dzień aktualne.Mamy starego wyjadacza który po latach odsiadki stara się powrócić do grona inwestorów.Obiecującego młodego maklera wizjonera i jego mentora oraz chciwego manipulanta malwersanta który w celowy sposób doprowadza do finansowego przewrotu.Niniejsza projekcja znakomicie oddaje obraz spekulacji na rynkach kapitałowych i wpływ informacji na reakcje mas posiadających akcje.


Film miał swoją premierę w czasie kryzysu finansowego w 2010 roku i nijako miał zobrazować motywy i zachowania ludzkie które skierowały globalną gospodarkę w odmęty katastrofy finansowej.Gordon Gekko którego rolę odgrwa Michael Douglas w trakcie wykładu twierdzi że chciwość jest zła.To ona często staje na szali zdrowego rozsądku i niepotrzebnego ryzyka.


Jednak jak pokazuje film jego szczere i dobre intencje są zaledwie rozgrywką by ponownie wkupić się w grono grubych ryb i powrócić do gry.Rola została odegrana zresztą znakomicie.Podobnie jak kolejny schwarz charakter Bretton James który jest typowym cwaniakiem chcącym zarobić jeszcze więcej na manipulacjach w otoczeniu giełdowym.Odzwierciedleniem jego postaw oraz charakteru jest obraz który gości w jego salonie.


Jest również pozytyw a mianowicie osoba odgrywana przez młodego i dopiero wchodzącego w świat kinematografii Shie LaBeouf'a.Postać Jake-a Moore'a młodego ambitnego maklera z zasadami który prowadzi śledztwo mające na celu wyjaśnienie przyczyn załamania cen akcji firmy swego mentora odgrywanego przez Franka Langella.


Podsumowując film ten skierowany jest nie tylko do wielbicieli kina stricte finansowego ale również do przeciętnego widzą.Można traktować go jako przestrogę nie tylko do nierozważnych inwestycji giełdowych ale również do wszelakich innych które okupione są wielkimi stratami kapitałowymi oraz kacem moralnym.Niech hasło CHCIWOŚĆ JEST ZŁA przyświeca każdemu inwestorowi.Brak komentarzy

zBLOGowani.pl
Copyright 2019.All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego