Nie daj się nabrać w fundusz czyli na co zwracać uwagę przy doborze funduszy inwestycyjnych. - SaveCash Blog - SaveCash.pl-Promujemy ekonomiczny styl życia

Przejdź do treści

Menu główne:

Nie daj się nabrać w fundusz czyli na co zwracać uwagę przy doborze funduszy inwestycyjnych.

Opublikowany przez w ostrzeżenia ·
Tags: funduszeostrzeżeniaporady

fot.pixabay.com

Każdy z nas szuka okazji inwestycyjnych,i jest to całkowicie normalne że chcemy pomnażać nasze oszczędności, czy to w celu zabezpieczenia naszej przyszłości, czy też realizacji przyszłych celów, dlatego coraz częściej sięgamy po zróżnicowane instrumenty inwestycyjne, które oferuje nam rynek finansowy.

Fundusze inwestycyjne należą do coraz popularniejeszej formy lokowania naszego kapitału, na co zwrócić uwage by w przyszłości być zadowolonym z tej formy lokacji, a słowo fundusz nie kojarzyło nam się z rozczarowaniem i stratą nerwów i pieniędzy.Po to właśnie napisałem niniejszy materiał by rozwiać wszelkie wasze wątpliwości.

Na wstępie warto przyjąć do wiadomości że fundusze nie są cudowną maszynką do robienia pieniędzy.Dają szansę na przyzwoite zyski jednak w porównaniu do mniej ryzykownych instrumentów wymagają poświęcenia czasu, i uwagi a także znajomości sytuacji gospodarczej  z naszego otoczenia.Brzmi dosyć grożnie ale tak nie jest, w dzisiejszych czasach gdy każdy ma dostęp do internetu pozyskanie niezbędnych infomacji makroekonomicznych jest proste, wystarczy odwiedzać popularne serwisy ekonomiczne i zdobywać informacje np o poziomie stóp procentowych lub wartości indeksów światowych.

Fundusze mają swoją okresowość, co to oznacza że są miesiące gdy fundusze notują spadki i wzrosty i naszym zadaniem jest analizowanie tych okresów, by trafić na najlepszy przedział czasowy do inwestycji.Lokujemy gdy pojawia się spadek, ale nie na samym początku.Musimy odczekać aż pojawi się korekta, czyli wartośc jednostki ustabilizuje się na równym poziomie po spadku, wtedy należy przystąpić do lokowania kapitału by zarobić na wzroscie wartości jednostki.Ja stosuję arkusz kalkulacyjny by jak najlepiej uchwycić sezonowość.

Wtedy mamy wgląd w najbardziej opłacalne okresy lokacyjne.Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze funduszy.Pewnie większość odpowie że na stopę zwrotu.Trzeba przyznać że jest to ważny czynnik, jednak tak naprawdę wszystko zależy od okresu inwestycyjnego.Fundusze w większości są inwestycjami długoterminowymi okres lokowania pieniędzy to minimum 10 lat, dlatego uważam że równie ważnym czynnikiem poza stopą zwrotu powinna być wartość opłat manipulacyjnych i za zarządzanie.

Są one ważne gdyż większe opłaty manipulacyjne pochłaniają nasze zyski, a po co oddawać zarobione pieniądze, lepiej zachować je dla siebie.Trzecim ważnym aspektem w doborze funduszy powinien być skład portfela, i zrozumienie branży w jaką lokujemy swoje pieniądze.Każdy fundusz posiada opis w którym szczegółowo podaje się politykę inwestycyjną funduszu oraz instrumenty w jakie inwestuje.

Ważne by znać te instrumenty.Ta wiedza da nam przewagę pozwoli na szybszą reakcję co w momencie wzrostów pozwoli na zwiększenie zysków, a w momencie załamania branzy da nam nam zielone swiatło do ucieczki nim poniesiemy większe straty.

Mam nadzieje że przedstawione powyżej wskazówki okażą się dla państwa przydatne na drodze inwestycji w fundusze.Brak komentarzy

zBLOGowani.pl
Copyright 2018. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego